Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
28 février 2019 4 28 /02 /février /2019 19:19

אם נאמין לבנט, בכוונתו של נתניהו בשליחותו של טרמפ להקים מדינת מחבלים בלב ארצנו. כמה צדדים נוטים לכיוון מתן אמון לבנט, לאחר שהוא מכוח תפקידו כשר נמצא במעגל הקרוב ביותר לראש הממשלה. וכשלנתניהו, לא מסתמן כל דבר בהתנהלותו הפוליטית שיכחיש את ההכרזה הזו.

בנט והמגוון המסתובב

נתמקד ראשית כל בבנט. שותפיו וחבריו החולפים נבחרים על פי התפיסה של ה"חד-פעמי", בהתייחסו אליהם כאל סוג ממחטות נייר עם שעת כושר מובהקת. המפד"ל אבד עצמו לדעת כשהוא הלך יד ביד עם נתניהו לסבך את המדינה בהסכם אוסלו ב', שלא ברור עד היום מה היה השיקול מבחינת התועלתיות, ומה הויתור שבתמיכה בהסכם הכפייתי מבית קלינטון תרם לטווח הבינוני-ארוך. אם מצד אחד המפד"ל התגמדה לאחר שהתייחסו בהתנשאות לעל מי שגינה את מכניסי רוצחי אש"ף לעיר חברון שעד כה הייתה לפליטה מכל ערי התנ"ך העבריות הכבושות בידי בני-נכר, היא נותרה עדיין מספיק משמעותית בכדי לעבות את מפלגת "הישראליים" של בנט.  הוא ראה בה קלף חיוני ונהיה לה לראש בהחליפו את זבולון אורלב. מימון משא ההיבחרות שהפך אותו לראש ההרכב החדש חרג מהמותר וגרם לו להיקנס אך את אשר הרוויח הרוויח. ההימור הצליח.

אבל כעת הוא מרגיש שהוא לא צריך את "הבית-היהודי-מפד"ל-החדשה". כנראה שהוא צבר מספיק כוחות חדשים עד כדי הקמת "ימין החדש" שיככב ללא החברים שכבר נהיו לו כבדים. מעניין שלמי ששם לב, בנט כבר הודיע שכך היא שיטתו, גם אם זה ברמז. מתחילת דרכו, הוא חוזר ומכריז שתומכי מפלגתו בכלל ותומכיו האישיים בפרט, הם מגוון רחב של מצביעים בחברה הישראלית הרחבה. ההמשך השקט שהסתכלות זו הוא שלמגוון הבוחרים יש גם מגוון של נבחרים, וניתן לשחק בהרכבים : ניתן להתנער מגוון אחד של בוחרים ולהתנער בו זמנית בגוון הנבחרים התואם, ולחפש צמד גוונים אחר של בוחרים\נבחרים. זורקים את שותפי שעת הכושר הישנה שהיו לו למנוף והעלו אותו לגדולה, ומחפשים שותפים חדשים לשעת הכושר הבאה.

אז מה ניתן לדוג מהמגוון הפעם? כיום עושים הרבה רעש סביב החמרת האנטישמיות בצרפת ועל גל עלייה אפשרי שיביא מהם המונים הנה. אז הנה ההזדמנות. בנט ידאג לעלייתם של חמישים אלף מהם ולשילובם בשוק העבודה בארץ. בינתיים, בנט הציב במקום העשירי לרשימתו עולה מצרפת. אם העולה ייכנס לכנסת הבאה, יגבר הסיכוי שהגוון המועיל יאריך קצת ימים כשותף. אבל אם הוא לא ייכנס, סביר להניח שהימור גוון בוחרים זה ייחשב מהר ככושל, מה שיזרז את פליטתו החוצה של ה"גוון" מהרשימה וכן של ה"גוון" שבקהל המצביעים. המגוון הרחב אינו כולל בהכרח את הכיפות הסרוגות ואף לא את העולים מצרפת באופן קבוע.

באותו עניין, ניתן גם להתנער מנתניהו לאחר שחלפה לה שעת הכושר החד-פעמית שלו כשותף קואליציוני.

נתניהו ימני כשהוא יכול

וכשלנתניהו, שנתמקד בו כעת, כדי לבחון מבעוד יום את המהלכים הלא ימניים שלו, כדאי להסתכל לכיוון אמריקה הצפונית, ולראות מה הילך הרוח שם. או, הנה ! טרמפ מבטיח לנו תוכנית הפתעה מדינית שתפתור את מצב המלחמה בכל המזרח התיכון. אין חדש. מסתמן שם שנשיא הולך ונשיא בא והארץ לעולם עומדת. כל מי שרק נבחר לנשיא ארה"ב לוקה ב"תסמונת ירושלים", ומדמיין לעצמו שהוא כעין מבשר, חוזה או במינוי שליחות שמימית. אם בנט מדבר אמת, אז לא מדובר כלל בהפתעה אלא בעוד אחד שמייצג את ה"צד האחר" שבא להילחם נגד הקב"ה ועמו בחירו, המפעיל כקודמיו את מלוא השפעתו בניסיון להתנגד לתהליך קיבוץ הגלויות וחזרת ריבונות ישראל בארצו, ובעיקר בחברון וירושלים רבתי.

או שמא תהיה באמת הפתעה? שמא טרמפ יהיה שונה מכל השושלת הנשיאותית שקדמה לו בעשורים האחרונים? הייתכן שילך בעקבות אבותיו לפני שבעים שנה שקיבלו בהבנה את פינוי הגרמנים של צ'כוסלובקיה לגרמניה? והאם על זו הדרך ידרוש שהמזדהים עם תרבות ערבית-מוסלמית יעתיקו את מקום מגוריהם למדינות ערביות-מוסלמיות ? קשה להאמין, כי אפילו כורש לא דרש כזאת. ואשרי האיש אשר שם ד' מבטחו.

כאמור, נתניהו ימני כשהוא יכול, כל עוד לא מופעל עליו לחץ אמריקני. זה דבר שהוא אומר בעצמו. וככלל, הוא תמיד מצדיק את מהלכיו באופן שנבין אותו, שכולם היו עושים כמותו באותן הנסיבות, וזה עובד. הוא ימני אלא ש... אם הוא גוזר שהיהודים לא יבנו, זה בגלל הלחץ העצום מבחוץ, אבל זה גם בא כדי להוכיח לעולם שלא בגלל הבנייה של היהודים הערבים שונאים אותנו, ואז : כל העולם יבין מיהו הטוב ומיהו הרע והוא יתמוך בנו. אם הוא לא מכה בחמס בעזה, זה בגלל סודות ביטחוניים שהוא לא יכול לגלות לפשוטי העם. אם הוא מכה ביהודים במיגרון (שלוש משפחות נזרקו באישון ליל חורף), או מוחק נוכחות יהודית עד עפר משלושים בתים בגבעת האולפנה, ואם הוא מאבד יישוב שלם בעמונה, או מחריף את מצוקת הדיור בהורסו את שכונת דריינוף, זה בגלל בג"ץ... 

נתניהו מסביר לנו שאם בית המשפט גזר, אז הרשות המבצעת, כשמה כן היא, חייבת לבצע כל פסיקה. יש לשכוח מתוכניתה המדינית ליישוב הארץ שממילא תתחלף במדיניותם המוכתבת בידי שופטים לאבדון הארץ. וזה עובד. אף אחד לא הקשה עליו כשבנסיבות מסוימות הוא נתן זכות קדימה למדיניות ממשלתו ועקף אלפי פסקי בתי-דין, כולל החלטות רבות של בג"ץ. כשהוא שיחרר למעלה מאלף מחבלים, כשהוא קידש את האמצעי הזה כי מטרתו הייתה טובה, כי הרי נגזרו עונשי מאסר כבדים על כל אחד מהם, לא שמענו אותו משיב לארגוני המרצחים שזה הפך להיות מנהג לשאת ולתת איתם : "לשחרר מחבלים? אבל גם אם הייתי רוצה לא הייתי יכול, כי יש החלטות של בית-משפט. וזה חלוט." גם במאחז הבדואי שבג"ץ פסק שיש לפנותו, נתניהו לא שמע בקול המשפט. אם זכורני נכון, הוא דווקא טען שהוא צריך את האישור של בג"ץ כדי לפתור את הבעיה. יש בזה טעם מר המזכיר את ההימנעות מלסגור אז את ה"אורייט-האוז".

אז נתניהו ימני ? כן ולא.

נתייחס כעת לחרבן יהדות גוש קטיף. נתניהו טען אחרי האסון שהוא בטרם מעשה חזר הרבה על ההתרעה כאדם שעיניו בראשו, והוא ידע שהמצב רק יחמיר. בהזדמנות אחת המלחמות שנגזרו מעזיבת עזה, עיתונאי בשם עמית סגל נבר בארכיון והראה סרטון המראה את נתניהו בדיונים בכנסת מצביע בעד, אחרי כמה מפנטזים בהקיץ האחוזים בפת אמרגנה של שלום שקר. אז הוא לכאורה סתר אותו. הסרטון מראה בוודאות את נתניהו, סילבן וחוט ובולי מצביעים בעד ההרס. האמת היא שגם נתניהו וגם סגל צודקים. כי נתניהו הזהיר והרתיע כל הזמן אלא שברגע המעשי הוא הצביע בעד. אכן, הקול היה קולו של יעקוב, אבל הקול בלבד היה אז ימני. אלמלא מקומו של נתניהו בצד המכריע, סביר להניח שהוא היה מצביא את המוני בית ישראל בכיכרות ודואג שאם הדברים – אוסלו ב' וחורבן יהדות עזה – יעברו, זה יהיה בבושה, ברוב המושג בשוחד, בתרגילים לא הגונים, ובצורה לא לגיטימית כפי שאוסלו א' היה לא לגיטימי בעליל.

אין כל מעקה שיעצור את האוחזים בהגה השלטון

הבעיה של הימין הפוליטי, היא שכאשר הוא פוזל שמאלה וסוטה מהדרך, מעצם מצע המפלגה ומהשליחות שהוא קיבל מבוחריו, כשהוא שוכח את העם העומד מאחורי השלטון – דמוקרטיה בלע"ז – אין שום כוח שיחזיר אותו למוטב. היושר הפשוט דורש שאם נבחר ציבור קיבל את אמונו של מצביעיו כי הוא למשל דגל בזכותם להתיישב ולחיות בבטחה בכל מקום בארץ ישראל, ושאם לאחר מכן הוא החליף את עורו ושינה את דעתו מקצה אל קצה עד כדי כך ששאיפתו תדגל מעתה לקפח את בוחריו ולהטיב לשונאיהם, עליו להתפטר ולא למעול בשליחות, במילים אחרות עליו להחזיר את המנדט. ואז יוכל הוא להכריז : "אני שוב רץ לשלטון, אבל הפעם אני אציג תוכנית של הרחקת יהודים והרחבת מפעל חייהם ואעזוב את השליטה במקומות אלה לארגוני המחבלים". גם חטיפת הקולות והקמת מפלגה כגון קדימה בשל העמידה על עקרונות המצע של מפלגת האם, מעשה כזה לא היה עובר אילו הייתה רשות וסמכות השומרת על כללי ההנהגה השפויה והצודקת.

גוף כזה נחוץ גם כדי להגן על המדינה ועל האזרחים ממהלכים מסוכנים כעזיבת דרום לבנון ועזה בה הקימה מדינת אירן את עמדות החזית שלה ששינו לרעה את התמונה. תיאורטית, הגוף הזה קיים, אבל בפועל הוא נוטה לצדד בעד עמדות המקפחות את זכויות עם ישראל בארצו. אילו הסמכות השופטת הייתה קיימת במתכונתה של היום גם בתקופת חומה ומגדל, האויב היה מנצח במלחמה על הארץ. הוא פשוט היה נוהג כפי שהוא נוהג היום בהשתמשו בכוח פנימי של מדינת היהודים כדי להרוס ולהרחיק יהודים ולהניסם בלי לצאת כלל למלחמה. וכמו שהגוף מבטיח לאויב ניצחונות בסיני, גוש קטיף (אז עתירות היהודים נדחות כי פתאום המהלים פוליטיים), עמונה, על ידי המצאת מסמכים הטוענים שהארץ שלו, כך, אילו בג"ץ היה קיים בחומה ומגדל, היה ה"נתניהו" התורן של אז נלחץ ומתקפל ומחריב את המפעל בהרכנת ראש ובכפיפת קומה.

מה בין הדואג לגופו לדואג לממונו של האויב ?

אבל כעת ראש ממשלתנו גם מאפשר את פיטום שונאי ישראל מעזה כשמיליוני הדולרים זורמים ישר מקטר וממשיכים להחזיק ולחזק את קן הטרור הענק, המאיים והפוגע בנו יום יום. אפילו גנץ, המנסה להחיל משטר גנרלים, הזכיר זאת בתעמולת הבחירות שלו. אולם קשה לקבל תוכחה מאיש שסיכן את חיילי צה"ל בעזה כי הוא חס על האויב. אם נתניהו חס  על ממונו, אז גנץ חס על גופו. הגם שגנץ, בין המנהיגים שלא עיברתו את שמם, זו מילה שביידיש או בגרמנית, משמעותה "לגמרי" או "אווז".

לחזק את הימין או לפוסלו

לאחרונה, נתניהו עזר למפלגות הימין הדואגות לכבודו של עם ישראל ולזכותו להגדרה עצמית בארצו, להתאחד. יש מי שהסביר להם שלא צריך לפוצץ את המשא ומתן בגלל וויכוח על המקום השביעי או השמיני ברשימה המשותפת, אבל העיקר הוא שלבסוף, הם התאחדו. דווח בתקשורת שנתניהו אף התקשר לאביו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' כדי שיואיל לאחד את הקרע. התוצאה מבורכת, אלא שהשקר שוב השתולל ושוב קרא קריאות גנאי וחזר על האשמות השווא כאילו לא הוכיחה המציאות מאז ממשלתו של שמיר מה בעצם קורה פה "הגזענים באים!" השקר מעיז את פניו, נובח ונושך. היהודי שנתון כקרבן לאויב המוסלמי הוא זה שייקרא גזעני. אלפי יהודים נשחטו, נדקרו, נשרפו על ידי ערבים והשקר בשלו. ואם השקר חוגג כאן בארץ היהודים, אז איזה פתחון פה יהיה לישראל כנגד האנטישמיות הגוברת בעולם המכונה נאור? אם היהודי הוא לא קרבן האנטישמיות המוסלמית-ערבית כאן בארץ, כי הוא להיפך הוא הגזען, אז קל וחומר שלא יוכל להיות פוצה פה ומצפצף כנגד האנטישמיות המוסלמית-ערבית באירופה. ולא יעזור להם שניצולי שואה שנשארו בחיים אחרי הנאציזם, נרצחו בדם קר בארץ ובצרפת על ידי מוסלמים קיצוניים.

לא רק בצרפת ולא בקרב החוגים האנטישמיים ביותר, אלא אף כאן בארץ, יש כאלה שיראו דמיון לא הגיוני ויעיזו להשוות את היהודים הנשחטים, נדרסים, נורים, לנאצים, ולא את אלה שפוגעים בשנאת חינם בחייהם של יהודים.

הגרמניים כבר לא מסכנים את חייהם של היהודים מאז שנת 1945 למניינם, ואם יהודי יטייל בברלין או בדיסלדורף עם כיפה על הראש, לא יסכנו אותו גרמניים. אלא שערבים מוסלמים שמנהיגם הרוחני חוסייני שיתף פעולה עם הצורר הגרמני המשיכו להתנכל ליהודים עד עצם היום הזה, הדבר מקובל במנטאליות עד כדי כך שאין מי שיתרעם על כך שיהודי לא יוכל לטייל עם כיפה על הראש כאן, בלב ארץ ישראל, במקום הכבוש על ידי שונאנו והמכונה בשם רמאללה.

האנטי אנטישמיים ייקראו גזענים, כשהמקום היחיד בעולם שהימין ה"קיצוני" שלו דווקא יהיה ההיפך ממפלגות ימניות קיצוניות בעולם, בדיוק כפי שמדינת ישראל היא ההיפך של שאר מדינות העולם מכוון שהיהודי אינו מהווה בה מיעוט.

אבל איום הקללות והגידופים ורצח האופי גרמו מזמן להרבה אנשים להפסיק לחשוב, כמו שכבר לא מפריע לאף אחד ה"יידנ-ריין" המתנהל בארץ היום וכבר לא בגרמניה של שנות השלושים-ארבעים של המאה הקודמת. הם רק יפחדו ויסלדו מלהצביע בעד הימין המאוחד. מה פתאום שיהודי ירים את הראש וידרוש לשים קץ לעוול ולרצח המתרחש חדשים לבקרים על אדמתנו הקדושה?

אז לאן הולך נתניהו, בדרישתו לאחד את הכוחות? האם הוא מתכוון להיאבק נגד איבוד קולות הימין, מה שייתן לו להרכיב ממשלה התואמת את קולו "היעקבי" כפי שראינו לעיל? או שמא הוא רוצה להפוך את הימין הזה למוקצה מחמת מיאוס, כי הבוחר כבר לא מפעיל את השכל והוא פועל על פי מה שהאכילו אותו והוא בלע ב"קישקע", על פי הפחד מ"מה יאמרו הגויים" והתחושה שהוא יפסיק להתיפייף אם לא יצביע "נכון"?

או אולי בנט הוא זה שירוויח את כל הקופה ?

כותב יהושע סולטן ©  

 

  

Partager cet article
Repost0

commentaires